Onderzoek: Pesticiden verhogen kans op ADHD
NEW YORK – Kinderen die pesticiden binnenkrijgen, lopen meer kans om ADHD te ontwikkelen. Dat blijkt uit een Amerikaanse studie, die maandag is gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift Pediatrics.
De onderzoekers roepen in hun artikel op groente en fruit voor het eten altijd te wassen, zodat er minder bestrijdingsmiddelen op zitten.
De wetenschappers onderzochten ruim 1100 Amerikaanse kinderen tussen de 8 en 15 jaar. Kinderen die hogere concentraties van de zogeheten organofosforverbindingen in hun lijf hadden, kampten ongeveer twee keer zo vaak met ADHD. Deze stoornis zorgt voor hyperactiviteit en concentratieproblemen.
De wetenschappers spreken nog niet van een bewezen verband tussen ADHD en pesticiden. Daar is volgens hen meer onderzoek voor nodig. ‘Er is toenemende zorg dat bestrijdingsmiddelen verband houden met ADHD’, aldus onderzoeker Marc Weisskopf. ‘Dit onderzoek laat zien dat dit verband er mogelijk zelfs is bij kleine hoeveelheden pesticiden.’
De wetenschappers geven niet aan of de resultaten van hun onderzoek ook voor Europa gelden. In de VS mogen een aantal pesticiden, zoals bijvoorbeeld malathion, nog wel gebruikt worden, terwijl de Europese Unie deze al verboden heeft.
Organofosforverbindingen zorgen ervoor dat de impulsoverdracht tussen zenuwen en spieren geblokkeerd raakt. Daardoor sterft ongedierte. Nadeel van deze stoffen is dat ze ook schadelijk zijn voor de mens.Bron: de Volkskrant 18-5-2010

Blogs die goed aansluiten op dit artikel:
- ADHD kenmerken, Diagnose criteria voor ADHD
- welke ouders/verzorgers/leraren willen zich laten interviewen voor een onderzoek over nieuwetijdskinderen?
- Uitslag Onderzoek ‘labelkinderen’ door NCRV Rondom 10 en CNV Onderwijs
- Verschil PDD-NOS en ADHD moeilijk meetbaar
- Oproep: onderzoek Universiteit naar jongeren die contact hebben met engelen, overleden mensen of andere verschijningen en/of aura’s zien
Wilt u een Persoonlijke Avatar afbeelding bij uw reacties? Ga dan naar www.gravatar.com.


Nieuwste Reacties