“De president” heeft niet voor één of andere “oude” reden een bijnaam. Deze gigantische sequoia, één van de grootste bomen ter wereld, is 75,3 m hoog, 8,2 meter in doorsnee, meet zo’n 1.274,3 kubieke meter in volume en is zo ongeveer 3200 jaar oud. En hij is nog nooit in z’n geheel gefotografeerd – totdat een wetenschapper die bomen beklimt er bij betrokken werd.
En zie – na 32 dagen werk om 126 individuele foto’s te maken, deze aan elkaar te plakken om één fantastische afbeelding te maken. Michael “Nick” Nichols heeft op verzoek van National Geographic aan de afbeelding gewerkt – van een boom die 110 menselijke generaties symboliseert.
Meer feiten: Het zou maar liefst 46 mensen van gemiddelde lengte (1.62 m) vereisen die op elkaars hoofd zouden staan om de top van de president te bereiken. En hij groeit nog steeds door – met één kubieke meter hout per jaar, wat hem tevens tot één van snelst groeiende bomen ter wereld maakt.
De oudste individuele levensvorm op aarde? Een 5.063 jaar oude “BRISTLECONE” denneboom.



Leuk artikel. Helaas is er een nogal erge vertaalfout ingeslopen. Diameter is niet omvang! 27 feet is 8,2 meter doorsnee, niet omvang. Dat is nogal een verschil.
Maar de opnames zijn adembenemend.
Geweldig, ik vind bomen zo bijzonder.
Wat ze allemaal voor gebeurtenissen in de wereld hebben overleefd deze oude bomen.
Ik zou er een erg speciaal gevoel bij krijgen als ik deze boom in het echt zou zien.
Alsof het een soort oude voorouder is ofzo, ookal is het geen mens, het is wel een levend wezen.
Wonderbaarlijk deze boom. mooie foto 's
Ik ben er diep van onder de indruk.
Bedankt .
Ik weet ook dat er een kolossale boom is genaamd general Sherman
the Largest living tree on earth.
Die 83.8 hoog is stam omtrek 24.10.deze is 4000 jaar oud.
De Afrikaanse Baobab , Afrikaanse apenbrood bomen
zijn ook enorm.
In the white mountain 's in siera nevada en in Utah
en Canada staan ook enorme exemplaren.
Ik heb wat met bomen en hun betekenis en
medicinale werking . daarom zijn deze foto 's
zo interessant voor mij.